BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Szkolenie lotnicze w Saragossie
13.06.2017
Trwające od 28 maja do 9 czerwca międzynarodowe szkolenie lotnicze w Hiszpanii dobiegło końca

 

W szkoleniu European Advanced Airlift Tactical Course uczestniczyły załogi oraz personel naziemny z Belgii, Niemiec, Hiszpanii i Polski.

Siły Zbrojne RP reprezentowała załoga samolotu C-130E Hercules wraz z personelem służby inżynieryjno-lotniczej z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego.

EAATC jako zaawansowany kurs taktyczny dla samolotów transportowych wymaga od załóg oraz całego personelu biorącego w nim udział, nieprzerwanego skupienia i pełnej gotowości nie tylko w powietrzu, ale i na ziemi. Stawiane wymagania sięgają wyżyn percepcji lotników, co umożliwia określenie granic możliwości i umiejętności w czasie zagrożenia. Jest to kurs intensywny, wymagający, obciążający załogę psychicznie i fizycznie, ale z pewnością doskonale przygotowujący do lotów bojowych” - powiedział dowódca polskiego komponentu lotniczego – ppłk pil. Artur Fijołek.

 

 

Ceremonia wręczenia certyfikatów dla załóg połączona była z otwarciem Europejskiego Centrum Szkolenia Taktycznego dla samolotów transportowych – European Tactical Airlift Centre.

 

 

foto: archiwum GDL


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych