BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Światowy Dzień Serca
03.10.2017
Na zaproszenie Oddziału Krakowskiego Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Instytutu Kardiologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, delegacja 8. Bazy Lotnictwa Transportowego wzięła udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Se

Delegacja 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w składzie podpułkwonik Zdzisław Konieczny i porucznik pilot Arkadiusz Grzyb wzięła udział w uroczystych obchodach Światowego Dnia Serca.Uroczystość, z udziałem wielu znamienitych gości, odbyła się na Rynku Głównym w Krakowie. Tegoroczne obchody pod hasłem Power Your Heart – Naładuj Swoje Serce zebrały na krakowskim rynku tłumy zainteresowanych.
 

Przedstawiciele 8. BLTr, wspólnie z prof. Bogusławem Kapelakiem, prof. Jerzym Sadowskim, dr Grzegorzem Filipem oraz Panią Małgorzatą Rejdych - Prezesem Stowarzyszenia Osób Po Przeszczepie Serca, wzięli udział w panelu dyskusyjnym "Transplantacje serca".

 

Na scenie krakowskiego rynku, przed zebraną publicznością ppłk Zdzisław Konieczny i por. Arkadiusz Grzyb opowiedzieli o zaangażowaniu personelu 8. Bazy Lotnictwa Transportowego w Akcję Serce. Dużym przeżyciem było również spotkanie z osobami będącymi po przeszczepach, których wspomnienia niejednokrotnie wiązały się z lotami naszych pilotów na rzecz klinik transplantologii.

 

Zgromadzona na krakowskim rynku publiczność mogła usłyszeć ciepłe słowa pod adresem naszej bazy od transplantologów oraz osób po przeszczepach serca, które dostały „nowe życie” dzięki udziałowi naszych samolotów i załóg w Akcji Serce.

ppłk. Z.Konieczny Foto: Paweł Kołacz
Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych