BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie z 3. Skrzydłem Lotnictwa Transportowego
12.01.2018
12 stycznia kadra i pracownicy Dowództwa 3. SLTr oraz licznie zgromadzeni przyjaciele, koledzy i znajomi żegnali pułkownika Krzysztofa Cura

 

W Dowództwie 3. SLTr płk dr inż. pil. Krzysztof Cur był Zastępcą Dowódcy. Z dniem 15 stycznia 2018 roku obejmuje stanowisko Prorektora ds. wojskowych w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

 

 

W Sali Tradycji w obecności Sztandaru podczas uroczystej zbiórki Dowódca 3. SLTr - pułkownik pilot Krzysztof Walczak w imieniu wszystkich zgromadzonych podziękował pułkownikowi Curowi za współpracę oraz życzył powodzenia na nowym stanowisku służbowym: „Pan pułkownik opuszcza struktury Dowództwa Generalnego i przemieszcza się do wspaniałej uczelni, naszej Alma Mater, miejsca, gdzie kształci się większość lotników. Nie ukrywam, że jestem dumny, iż oficer 3. Skrzydła obejmuje tak zaszczytne stanowisko”.

Pułkownik Cur dziękując za słowa uznania powiedział: „Przez 10 lat obserwowałem i uczestniczyłem w rozwoju lotnictwa transportowego, ale to nie statki powietrzne są tu najważniejsze tylko ludzie, którzy kreują to lotnictwo. Dziękuję, że mogłem z Wami przez tę 10-letnią drogę w lotnictwie transportowym iść. Jestem pewien, że bez Was tyle bym nie osiągnął”.

 

 

Po pożegnaniu był czas na życzenia, zdjęcie pamiątkowe oraz wpis do Księgi Pamiątkowej.

 

 

Płk dr inż. pil. Krzysztof Cur w ciągu ostatnich dziesięciu lat obejmował stanowiska służbowe zarówno w Dowództwie 3. SLTr, jak i w jednostkach bezpośrednio podległych 3. SLTr ( był Szefem Szkolenia w Dowództwie 3. Brygady Lotnictwa Transportowego, Szefem Wydziału Szkolenia Lotniczego w Dowództwie 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego, Dowódcą Grupy Działań Lotniczych w 8. Bazie Lotnictwa Transportowego, Dowódcą 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, Zastępcą Dowódcy 3. SLTr).

Pułkownik Krzysztof Cur to doświadczony pilot, wytrawny żołnierz, ale również, a może przede wszystkim życzliwy, serdeczny i skromny człowiek.

Panie Pułkowniku, dziękujemy i życzymy wszystkiego dobrego!

 

 

tekst i foto: Luiza Wawrzyniak-Kozera


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych