BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Pożegnanie ze służbą lotników z 3. Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej
01.02.2018
Swoją lotniczą służbę podsumowali lotem pożegnalnym Zastępca Dowódcy Szef Szkolenia 3. GPR kpt. pil. Wiesław Jastrzębski oraz Starszy Ratownik st. chor. szt. Artur Owsianny

 

Lot pożegnalny odbył się 25.01.2018 r. na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Do śmigłowca Mi-8 nr 656 celem wykonania lotu udała się załoga w składzie:

Dowódca załogi: kpt. pil. Wiesław JASTRZEBSKI

pilot instruktor: ppłk pil. Wojciech WRÓBLEWSKI

technik pokładowy: st. chor. Arkadiusz STROIŃSKI

ratownik pokładowy: st.chor.szt. Artur OWSIANNY

 Po złożeniu meldunku dowódcy załogi o gotowości śmigłowca do lotu, czyli po wykonaniu niezbędnych obsług, wykonano przegląd przedlotowy.

Załoga zajęła miejsce w kabinie, poprosiła o zgodę do uruchomienia maszyny. Do startu kołowano drogami TWY H i TWY D. Załoga wykonała dwa kręgi nadlotniskowe, następnie wylądowała na pasie 25 i skołowała w TWY D. Na stanowisku do wyłączenia śmigłowca po zakończeniu kołowania na lewej burcie czekał na załogę symboliczny szpaler przewodników psów ratowniczych wraz z psami ratowniczymi. Załoga bezpiecznie zakończyła zadanie.

Dziękujemy kpt. pil. Wiesławowi Jastrzębskiemu i st.chor.szt. Arturowi Owsiannemu za sumienną i wzorową służbę w strukturach Wojska Polskiego.

 

 

 

 

 

 

tekst: por. Sylwester Kanadys, foto: Tomasz Chochół


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych