BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Święto Lotnictwa w Garnizonie Powidz
30.08.2018
29 sierpnia na powidzkim lotnisku odbył się uroczysty apel z okazji Święta Lotnictwa

 

Święto Lotnictwa w tym roku obchodzone jest szczególnie, gdyż jest to jubileusz 100-lecia Lotnictwa Polskiego, a także 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.

 W Powidzu w uroczystości, która rozpoczęła się o godz. 13.00 uczestniczyli żołnierze i pracownicy Dowództwa 3. SLTr i 33. Bazy Lotnictwa Transportowego, a także zaproszeni goście: przedstawiciele zaprzyjaźnionych jednostek wojskowych, służb mundurowych, władz samorządowych, duchowieństwa, byli dowódcy jednostek Garnizonu Powidz, a także współpracujący partnerzy społeczni.

 

 

„Z pełną świadomością i odpowiedzialnością korzystamy z całej tradycji Polskiego Lotnictwa. To na Siłach Powietrznych spoczywa niełatwy, ale bardzo zaszczytny obowiązek aktywnego udziału w tworzeniu efektywnego sytemu obrony ojczystej przestrzeni powietrznej (...). Z szeregu zadań i obowiązków jakie spoczywają na Polskim Lotnictwie Wojskowym, szczególne i wyjątkowe zadania przypadają w udziale lotnictwu transportowemu. Jednostki wchodzące w skład 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego wypełniają je wzorowo: niosą wsparcie polskim  żołnierzom wszędzie tam, gdzie realizują oni zadania i misje bojowe, niosą pomoc i służą społeczeństwu, realizują setki mniejszych i większych działań transportowych, humanitarnych i ratowniczych” - mówił w swoim przemówieniu Dowódca 3. SLTr wz. płk pil. Mirosław Jakubowski.

 

 

Uroczysty apel był okazją do wręczenia wyróżnień żołnierzom i pracownikom Dowództwa 3. SLTr i 33. BLTr.

 

 

Po odegraniu „Marsza Lotników” nastąpiło przegrupowanie pododdziałów do defilady, która zakończyła uroczystość.

 

 

 

tekst i foto: Luiza Wawrzyniak-Kozera


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych