BIP
3. Skrzydło Lotnictwa Transportowego
AKTUALNOŚCI
Rychwał - uroczystość z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości
11.10.2018
7 października w Rychwale odbyło się uroczyste odsłonięcie obelisku pamięci dla uczczenia odzyskania przez Polskę niepodległości

 

Szwadron Kawalerii Ziemi Konińskiej, żołnierze z 33. Bazy Lotnictwa Transportowego w Powidzu, młodzież klas mundurowych, poczty sztandarowe i flagowe oraz Orkiestra Quantum z Rychwała. Wszyscy oni przemaszerowali ulicami Rychwała na Plac Wolności, gdzie odbyła się uroczystość z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości.

„ Od początku roku świętowaliśmy tę rocznicę, a finałem jest dzisiejsze spotkanie. Odsłonimy obelisk, który będzie mówił, że my mieszkańcy miasta i gminy Rychwał chcemy uczcić tych, którzy walczyli o to żebyśmy mogli dzisiaj spotkać się na rynku. Bez nazwisk, tytułów, tylko z treścią wyrażającą wdzięczność, że możemy żyć w wolnym Rychwale, wolnym powiecie konińskim, w wolnej Wielkopolsce” – mówił Stefan Dziamara, burmistrz Rychwała.

Podczas uroczystości nie zabrakło krótkiej lekcji historii i odznaczeń dla zasłużonych, oddano też salwy honorowe na cześć bohaterów. Apel Pamięci został odczytany przez przedstawiciela Dowództwa 3. Skrzydła Lotnictwa Transportowego - mjr. Zbigniewa Nizgorskiego.

 

 

 

 

źródło: LM.pl


Ministerstwo Obrony Narodowej
Katalog stron wojskowych